0_Web_АктуелноБизнисСветСвет.Слајдер

Земјите на ИЕА пуштаат 120 милиони барели нафта за да ги стабилизираат цените

Членовите на Меѓународната агенција за енергија (ИЕА) ќе испратат 120 милиони барели нафта од нивните резерви на пазарот за да ја намалат цената на овој енергетски ресурс, соопшти Блумберг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close