ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Земан: Западот мора цврсто да одговори доколку Путин употреби нуклеарно оружје

Чешкиот претседател Милош Земан предупреди дека постои „сериозен ризик“ од нуклеарен конфликт поради војната во Украина, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close