ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Земан во недела ќе го именува Фиала за нов чешки премиер

Чешкиот претседател Милош Земан утре ќе биде пуштен од болница, а во недела ќе го именува Петар Фиала, лидерот на коалицијата на десниот центар, за нов чешки премиер, изјави денеска неговиот портпарол.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close