БизнисБизнис.ПорталЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Зеленски ја повика ЕУ да дејствува заедно со Киев против руската „гасна агресија“

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ја обвини Русија за организирање гасна криза во Европа и ја повика Европската унија да го координира својот одговор со Украина.

Back to top button
Close
Close