0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Зеленски: Референдумот е фарса

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, во синоќешното обраќање повторно го осуди референдумот на проруските власти во четири украински региони, нарекувајќи го фарса

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close