ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Зеленски од членките на НАТО побара поголема финансиска и помош во оружје

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска побара од лидерите на земјите-членки на НАТО финансиска и помош во оружје за да и помогнат на неговата земја да се спротивстави на Русија, која, како што рече, сака да го диктира светскиот поредок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close