0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Зеленски: За 1 декември бил подготвуван државен удар во Украина

-Располагаме не само со разузнавачки информации, туку дури и аудио информации во кои претставниците на Украина со претставници на Русија разговараат за вмешаноста на Ринат Ахметов во државен удар во Украина, дека ќе бидат привлечени една милијарда долари..., рече Зеленски за време на прес-конференција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close