ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Зеленски: Западот ја промени реториката кон Украина

-Погледнете колку брзо се менува реториката на западните земји. За енергетската безбедност на нашата земја веќе никој не зборува. Сега велат- за каков „Северен тек-2“ може да стане збор доколку има ескалација? Ова е еден вид хибридна војна, нагласи Зеленски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close