0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Зеленски е подготвен да разговара само со Путин и само за завршување на војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа преку видео врска до Светскиот економски форум потенцира дека Владимир Путин е единствениот руски функционер со кој е подготвен да се сретне со само една цел - да се стави крај на војната.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close