ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Зеленски го разреши директорот на украинското контраразузнавање

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го смени директорот на одделот за контраразузнавање на Службата за безбедност, Александар Руснак

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close