БалканБалкан.ПорталДописници СветРуско-украинска криза

Зеленски во името на украинскиот народ ја прими наградата за демократија на град Атина

Претседателот на Украина Володимир Зеленски, виртуелно, во име на украинскиот народ ја прими 22-та годишна награда за демократија на град Атина во рамките на десеттиот „Athens democracy forum“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close