0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Зеленски: Влезот на Украина во ЕУ не смее да трае со години

„Денеска потпишуваме заедничка изјава, која е сигнал за единството на сите гранки на власта и доказ за нашата одлучност да ја постигнеме стратешката цел на Украина - полноправно членство во Европската унија“, напиша Зеленски во Телеграм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close