ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Зеленски сака разговор само со Путин, без посредници

Тој тврди оти е подготвен за разговори, доколку Русија се повлече во областите, каде што беше пред да почне војната во февруари. Но, тој ќе разговара само со рускиот претседател Владимир Путин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close