Граѓански секторКултураКултура.ПорталОпштество

Здружението ХОПС распиша оглас за резиденцијален престој во природа за визуелни уметници

Здружението ХОПС – Опции за здрав живот Скопје распишува оглас за резиденцијален престој за двајца млади визуелни уметници. Темата која ќе ја истражуваат двајца визуелни уметници во рамките на нивниот резиденцијален престој е „Животот во природа“ и е предвидено да трае 14 дена во природа надвор од населени места.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close