Општество

Здружението „СОС Вита“ подели 10 електрични колички за лица со посебни потреби

Здружението за лица со посебни потреби „СОС Вита“ денес подели десет електрични колички наменети за лицата со посебни потреби. Претседателот на здружението, Ертан Шакири, во изјава за МИА, рече дека целта на оваа донација е да се олесни секојдневието на овие лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close