Свет

Зголемување на нападите со злонамерен софтвер за 151 отсто во 2021 година

Глобалните напади со злонамерен софтвер се зголемени за 151 отсто во првата половина на 2021 година во споредба со 2020 година. Хакерите стануваат поагресивни, соопшти канадската разузнавачка агенција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close