БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Зголемен прометот во индустријата

Вкупниот промет во индустријата лани во ноември е зголемен за 18,5 отсто во споредба со истиот месец од претходната година, а пораснал за 10 проценти во однос на октомври 2021 година. Во привте 11 месеци од 2021 година, пак, е поголем за 16,8 отсто во споредба со истиот период од претходната година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close