0_Web_Актуелно0_Инфопакет.ПорталИнфопакетОпштествоСостојба на патиштата

Зголемен интензитет на сообраќај на патиштата, на ГП Табановце се чека до 30 минути за излез од државата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. На граничниот премин Табановце, за излез од државата се чека околу 30 минути, додека на другите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close