БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономија

Зголемен бројот на пчелни семејства, расте интересот за пчеларството кај младите

Само за последните четири години бројот на пчелни семејства е зголемен за над 60.000, а во исто време кај младите земјоделци постојано расте интересот за одгледување пчели, изјави министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа на денешното предавање „Одржливо пчеларство – искуства и практики“.

Back to top button
Close
Close