БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Зголемени цените на угостителските услуги

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари - јули 2022 година е зголемен за 8,9 отсто во однос на истиот период лани, додека во однос на декември 2021-ва бележи раст од 7,2 прцента.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close