Дописници МКД

Зголемена појавата на замрзнати водоводни инсталации кај домаќинствата во Делчево

Поради ниските температури во Делчево зголемена појавата на замрзнати водоводни инсталации. Само во текот на вчерашниот ден седум семејства пријавиле ваков проблем.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close