БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

За 24 часа над 100 починати од Ковид-19 во Грција

Во изминатите 24 часа во Грција се регистрирани 105 смртни случаи од Ковид-19, рекорден број во последните седум месеци, а зголемен е бројот и на новозаразени, но и на пациенти приклучени на апарати, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close