Општински вестиСкопје

За 16 дена заврши реконструкцијата на булеварот „Крсте Мисирков“

Со вчерашното ноќно бележење на реконструираниот коловоз булеварот „Крсте Мисирков“ кај МАНУ беше завршен за рекордно време од 16 дена и од денеска е отворен за сообраќај, соопшти Град Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close