Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

За шест часа 116 казни за брзо возење на тержиторија на СВР Тетово

Во најновата акциска контрола за брзина со која се движат возилата денеска од 8 до 14 часот на подрачјето на СВР Тетово откриени и санкционирани се вкупно 76 возачи, информираат од тетовската полиција. Покрај нив,  санкционирани се и 40 возачи што се движеле со поголема брзина од дозволената брзина во населено место.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close