0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерОпштество

За сигурен напредок на младите, потребни се сериозни чекори и соработка на регионот

За да се обезбеди сигурен напредок на младите, потребни се сериозни системски зафати кои ќе резултираат со забрзан економски раст, искоренување на корупцијата и осовременување на образованието. Младите ја заслужуваат поддршката од институциите и треба да соработуваат меѓусебно, порачаа учесниците на денешната меѓународна конференција посветена на младите од Балканот.   Конференцијата ја организираше Агенцијата за млади и спорт по повод Меѓународниот ден на младите, а главниот акцент беше ставен на предизвиците на младите во регионот и на унапредување на соработката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close