БалканБалкан.ПорталДописници Свет

За седум месеци во Грција уапсени 386 криумчари на мигранти

Во првите седум месеци од годинава на грчко- турската копнена и морска граница биле уапсени вкупно 386 криумчари на нелегални мигранти и вкупно 7.484 странски државјани за нелегален влез во Грција, соопштија денеска од грчката полиција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close