0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

За родилката во Тетово прво ќе се направи анализа и стручен надзор, сè што ќе добиеме ќе објавиме јавно, порача Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче денеска истакна дека најпрвин треба да се направи анализа за случајот во кој родилка од Тетово со некроза на матка заврши во Скопје, да се изврши увид и стручен надзор, а сè што ќе добијат како документ, како што најави, ќе биде објавено јавно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close