0_Web_АктуелноБалканДописници Свет

За Рама ЕУ не дава резултати а не Албанија, Сореца меѓувладината конференција за двете земји до крајот на годинава

Албанскиот премиер Еди Рама на презентирање на Извештајот од Европската комисија за Албанија, со амбасадорот на ЕУ во Тирана, Луиџи Сореца, изјави дека „ЕУ не постигнува резултати, а не Албанија во исполнување на условите поставени од ЕУ“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close