0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

За предлогот Хисни Исмаили да биде нов потпретседател на Собранието ќе се гласа по одморите

Собранието на Република Северна Македонија во рамки на 71. седница го заврши претресот по предлогот Хисни Имаили од Алтернатива да биде нов потпретседател на Собранието. Поради немање доволен број пратеници гласањето е најавено за почетокот на септември, по завршување на годишните одмори.  Исмаили за потпретседател на Собранието беше предложен со потписите на 20 пратеници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close