Дописници СветЕвропа

За првпат, буџетот за култура во Франција ја надминува четири милијарди евра за 2022 година

„Оваа историска прогресија“, според министерството, „ќе доведе до + 15 отсто трајно зголемување на средствата што се доделуваат на културата од 2017 година

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close