БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

За поголема безбедност на туристите во Албанија воведени полициски патроли на велосипеди и 29 здравствени центри

Ова е многу ефикасен начин да се биде блиску до туристите на кои можеби им треба помош. Со ова ќе се подобри ефикасноста во извршувањето на секојдневните задачи и активности на униформираните полицајци. Полицајците-велосипедисти се во патрола и во готовност 24/7, соопшти полицијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close