БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

За парламентарните избори во Бугарија денеска се пријавија голем број партии

На претпоследниот ден од рокот за пријавување на престојните избори се пријавија „Демократска Бугарија“, „Продолжуваме со промената“, Движењето за права и слободи и националистичкото „Преродба“ и ВМРО, јави дописникот на МИА од Софија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close