0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

За неполн месец бројот на активни случаи на Ковид-19 намален за околу 3.000, ревакцинирани над 700 илјади жители

Опаѓа бројот на новозаразени од коронавирусот. Вчера беа регистрирани 392 инфицирани од 4.633 тестирања или околу 8,4 отсто. Претходно тој процент беше над 10. Се намалува и бројот на активни случаи. Ако на почеток на септември во државата имаше над 15.000 активни случаи, сега има 12.240.

Back to top button
Close
Close