ЕвропаСвет.Слајдер

За насилниците во француските училишта три години затвор

Францускиот Парламент усвои нацрт-закон со кој насилството помеѓу врсниците во училиште ќе се смета за кривично дело казниво до три години затвор

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close