0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталАнализаБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.Слајдер

За земјоделците 2021 година беше тешка, а за надлежните рекордна по инвестиции во секторот

Модернизацијата и конкурентноста на земјоделското производство остануваат главни предизвици на кои ќе треба да се работи цела 2022 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close