ХроникаХроника.Портал

За брзо возење 287 казни на територијата на цела држава

Казнети се 287 возачи вчера во рамки на засилената контрила во област ана сообраќајот. Од нив девет возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close