ХроникаХроника.Портал

За брзо возење 263 санкции на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден во рамки на спроведената зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, санкционирани се 263 возачи.

Back to top button
Close
Close