ХроникаХроника.Портал

За брзо возење 249 санкции на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 249 возачи.

Back to top button
Close
Close