ХроникаХроника.Портал

За брзо возење 247 казни на територијата на цела држава

Казнети се 247 возачи во текот на вчерашниот ден во рамки на засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close