ХроникаХроника.Портал

За брзо возење 211 казни на територијата на цела држава

Од нив седум возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила, соопштија денеска од МВР, се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволеното.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close