СкопјеХроникаХроника.Портал

За брзо возење казнети 39 возачи во Скопје

На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 39 санкции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close