0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

За американската амбасадорка во Тирана преговорите на ЕУ со Албанија и Северна Македонија треба да почнат без одлагање

САД и ЕУ се согласуваат дека регионот на Западен Балкан припаѓа на Европската унија и преговорите за пристапување со Албанија и Северна Македонија треба да почнат без одлагање. Приемот во ЕУ, деклариран приоритет за целиот Балкан, помага во консолидација на демократските институции, заштита на основните права и унапредување на владеењето на правото, пишува амбасадорката Ким, пренесува агенцијата Балкан веб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close