БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

За албанските социјалисти потпишаниот меморандум за „Коридорот 8“ е значаен за развојот на Западен Балкан

„Го поздравуваме потпишувањето на трипартитниот меморандум меѓу Албанија, Бугарија и Северна Македонија во врска со „Коридорот 8“. Важен чекор за соработка меѓу трите земји, за еден од најзначајните проекти за развој на Западен Балкан. Од Драч-Рогожина-Пеќин-Елбасан-Либражд-Прењас,овој коридор е и останува многу важен за Албанија“, напиша Бала.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close