0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваИнтервјуМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

Зајкова за МИА: Најважно е да останеме отворени за сите прогресивни струи во државата, навистина да се реформираме и да ја движиме државата кон ЕУ

Моника Зајкова во неделата стана претседателка на Либерлано-демократската партија, а истовремено таа е пратеник и дел од владејачкото мнозинство во Парламентот. Има 31 година и нејзина визија е, како што вели, што поскоро земјата да стане дел од Европската Унија, да имаме развиена држава со заздравена економија и, пред се, да имаме поефикасен правосуден систем кој е темелот за се - и за економски развој и младите да останат тука и за довербата во системот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close