Политички партии

Зајкова: ЕК го разгледува предлогот за бесплатен роаминг за Западен Балкан

Европската комисијата ја разгледува можноста да ги вклучи земјите од Западен Балкан, вклучувајќи ја и Северна Македонија во зоната „роаминг како дома” на ЕУ, вели пратеничката и потпретседателка на ЛДП, Моника Зајкова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close