Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

Зајкова: Вчера разговаравме и за можноста за окрупнување на владиното мнозинство, ќе дадеме поддршка за коалиција што ја дели европската агенда

За нас, се што значи движење на брзиот воз на Европската Унија и европска агенда, ние даваме поддршка, меѓутоа кога влегувате во една коалиција мора да знаеме кои ќе бидат програмските цели на таа коалиција, за што таа коалиција ќе се залага и која е целта, истакна пратеничката и претседателка на Либерално демократската партија, Моника Зајкова во однос на тоа дали за нив е прифатливо Алијансата за Албанците да влезе во владината коалиција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close