ЕвропаСвет.Слајдер

Зајберт: Берлин се уште не добил официјално соопштение од Анкара

Германија изрази „загриженост“ и „неразбирање“ по изјавата на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган за протерувањето на десет западни амбасадори

Back to top button
Close
Close