Дописници МКД

Заштитата на Дојранското езеро е врвен приоритет на општина Дојран

Еколошката состојба на споменикот на природата Дојранското езеро, ќе се подобрува со финансиска помош обезбедена преку донаторскиот настан на кој учествувале претставници на владата на РСМ, амбасадите на Словенија и Швајцарија, на делегацијата на ЕУ, како и на Министерството за животна средина, соопштија од локалната самоуправа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close