ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Захарова: Без помошта од Запад режимот на Зеленски нема да издржи ниту еден ден

Зеленски е подготвен да ги жртвува животите на своите граѓани сè додека пристигнува финансиска и воена помош од Западот. Без неа, властите во Киев нема да издржат ниту еден ден, рече таа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close