ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Захави: Намалувањето на изолацијата за лицата заразени со Ковид од седум на пет дена ќе и помогне на британската работна сила

Намалувањето на периодот на задолжителна самоизолација за лицата заразени со Ковид од седум на пет дена ќе и помогне на британската работна сила, рече министерот за образование Надим Захави.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close